דלג לתוכן הדף
קישור לדף הבית של מנורה

מידע כללי למעסיק

הביטוח הפנסיוני מהווה נדבך חשוב במערך התנאים הסוציאליים בארגון ובמערכת יחסי העבודה בו, ומשמש משענת כלכלית עיקרית למבוטח ולמשפחתו בעת אובדן כושר עבודה, מוות או יציאה לגמלאות. בשנת 2008, במסגרת צו ההרחבה שנחתם לעניין פנסיית חובה חלה על כל המעסיקים במשק החובה לבצע הפקדות עבור חיסכון פנסיוני לכלל עובדים.

למידע נוסף בנושא פנסיית החובה במשק.

כל עסק מתמודד עם מגוון אתגרים וצרכים הדורשים מענה. גם בתחום הפנסיה כל עסק דורש מענה ייחודי בתפירה אישית המתאים גם למעסיק וגם לעובדים. מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ, המנהלת את קרן הפנסיה הגדולה במדינה, מתמחה במתן מענה מקיף למעסיקים, ופועלת ללא לאות על מנת לאפשר לך לספק לעובדיך את המגיע להם על פי חוק, זאת תוך שמירה על האינטרסים שלך ומהלך ניהול תקין.

כל היתרונות במקום אחד

במנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ המעסיקים נהנים ממענה מקיף ומקצועי, כאשר כל מעסיק בוחר את הערוצים בהם נוח לו לפעול על פי צרכיו וצרכי העסק.


  • מומחים לפנסיה – מערך מנהלי התיקים מורכב ממומחים לתחום הפנסיה. מומחים אלה מעניקים שרות מקצועי, מהימן וזמין במקום העבודה, הן למעסיק והן לעובד. למידע על אפשרויות השירות העומדות בפני המעסיק
  • פורטל למעסיק - פורטל אונליין ייחודי למעסיקים המאפשר הפקדת דוחות ואישורים וביצוע תשלומים לקרן הפנסיה ולקרנות ההשתלמות בקלות ובמהירות. פורטל למעסיק >> 
  • דסק המעסיקים – בכל חטיבה עסקים קיים דסק מעסיקים הנותן למעסיק מענה מקצועי וזמין במגוון אמצעי התקשרות.
  • שירות לעובדים – מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ מספקת לעובדי המעסיק שירות מקיף ואיכותי הכולל מתכנן פנסיוני ומרכז קשרי לקוחות.

תשלומי מעסיק לקרן פנסיה חדשה

תשלומי המעסיק לפיצויים, ותגמולים כמוגדר בפקודת מס הכנסה, מוכרים כהוצאה על ידי מס הכנסה. התשלומים המרבים המוכרים למעסיק הם:

תשלום מעסיק ע"ח פיצויים – עד 8.33% משכר העובד.
תשלום מעסיק ע"ח תגמולים – עד 7.5% משכר העובד.

חשוב לדעת!

  • עד 5% מההפקדות חייבות להיות זהות בין תשלומי העובד והמעסיק, מעבר ל 5% לא נדרשת זהות בין תגמולי עובד ומעסיק. דהיינו, ניתן להגדיל הפקדות מעסיק עד ל 7.5% משכר העובד ללא הפקדה מקבילה של העובד. כמו כן, ניתן לבצע הגדלת ההפקדות על ידי העובד עד ל 7% משכרו ללא הפקדה מקבילה של המעסיק.
  • תשלום המעסיק לקרן פנסיה מספק לעובד גם כיסוי למקרה של אובדן כושר עבודה, והמעסיק אינו חייב בתשלום נוסף כמו שנדרש בביטוח מנהלים.

איך מצטרפים למנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ

בכדי לצרף את עובדיך לקרן הפנסיה הגדולה בישראל, ועל מנת שתוכל כבר היום לאפשר להם ליהנות מכיסוי ביטוחי מקיף במיוחד ומחסכון לגיל פרישה באפשרותך לפנות אלינו בכל אחד מהאמצעים הבאים:למידע נוסף ולשיחה עם נציגי מנורה מבטחים פנסיה וגמל ללא התחייבות, אתה מוזמן ליצור קשר באמצעות עמוד "פנה אלינו".