דלג לתוכן הדף
דלג לתוכן הדף
|

מתכננת היריון? הנה סיבה טובה שיהיה לך ביטוח בריאות פרטי

כאמא לעתיד, מובן שאת רוצה לעבור את ההיריון בצורה הכי בטוחה שאפשר. הנה הפרק בפוליסת הביטוח הפרטית שעשוי לעשות עבורך את כל ההבדל

תקופת ההיריון היא תקופה מרגשת, ועם זאת מלווה לעיתים בחששות ודאגות לשלום העובר ולתקינות ההיריון. זו תקופה שבה השמירה על הבריאות (גם הנפשית) נעשית חשובה מאין כמוה. והרי אין דרך טובה יותר לשמור על הבריאות בהיריון ועל השקט הנפשי, מאשר לעבור בדיקות מעת לעת.

יש לא מעט בדיקות היריון שכלולות בסל הבריאות, וקופות החולים מציעות שירותים נוספים במסגרת השב"ן (שירותי בריאות נוספים). אלא שגם שירותים אלה לא תמיד מספיקים או מספקים להניח את דעתן של האימהות לעתיד. לכן, טוב לדעת שבאמצעות ביטוחי הבריאות הפרטיים ניתן לממן בדיקות היריון יקרות ולהרחיב את מגוון האפשרויות למתן טיפול, מה שעשוי לתרום רבות לשקט הנפשי.   

מהם כיסויי ההיריון שכלולים בביטוח הבריאות הפרטי?

באופן כללי היריון ולידה מוגדרים כחריג בפוליסות ביטוח הבריאות הפרטי, אך במסגרת תוכנית השירותים האמבולטוריים כלולים גם כיסויים ספ ציפיים שרלוונטיים לנשים בהיריון: 

תכנית שירותים אמבולטוריים

התוכנית אשר מתייחסת לכל אותם טיפולים, אבחונים ובדיקות שאינם מצריכים אשפוז. תוכנית זו כוללת למעשה מגוון רחב של כיסויים 'מורחבים' שאינם ניתנים כלל, או שניתנים באופן חלקי ע"י קופות החולים, ובהם גם כיסויים רלוונטיים לתקופת ההיריון.  

אילו שירותי בריאות ניתן לקבל במסגרת כיסויי ההיריון של הביטוח הפרטי?

בדומה לסלי ההיריון שמציעות קופות החולים במסגרת השב"ן, גם כיסויי ההיריון שמוצעים במסגרת ביטוח הבריאות הפרטי משתנים בין חברות ה ביטוח וכל חברת ביטוח בוחרת אילו כיסויים לכלול ובאיזו תקרת כיסוי.

במנורה מבטחים ביטוח בע"מ, לדוגמא, מעניקים תקרות כיסוי גבוהות באופן משמעותי עבור מגוון בדיקות היריון שעלותן גבוהה במיוחד, כגון: סקירה גנטית לאבחון מומים מולדים (לפני ההיריון), בדיקות סקירה גנטית לאבחון טרום לידתי (מי שפיר, סיסי שליה וכדומה) וסריקה על קולית לסקירת מערכות עובר (סקירת מערכות).

כדאי לדעת! בדיקות אלו הן בדיקות חשובות מאוד, שביצוען באופן פרטי כרוך בהוצאה משמעותית, כך שתקרת הכיסוי מהווה פרמטר חשוב בבחירת פוליסת הביטוח הפרטי. לפיכך, למי שחשוב לבצע בדיקות מקיפות יותר ממה שמציעה קופת החולים, מומלץ לבחור פוליסה שמעניקה תקרת כיסויים גבוהה (כמו הפוליסה של מנורה מבטחים). 

מהו היתרון של כיסויי ההיריון הפרטיים?

בדיקות האבחון הטרום לידתיות שנעשות במהלך ההיריון הן בדיקות חשובות מאוד שמטרתן היא לוודא שהעובר מתפתח כראוי, כמו גם לזהות מומים או בעיות בשלב מוקדם ככל האפשר.

אז נכון שבדיקות אלו ניתנות לרוב גם במסגרת סל ההיריון של קופת החולים, אבל מכיוון שבסופו של יום ועם כל הטכנולוגיה המתקדמת, מי שמפרש את התוצאות (של סקירת המערכות לדוגמא) הוא הרופא - תמיד מומלץ לקבל חוות דעת מקצועית נוספת. הרי לכל רופא נשים, מקצועי ומוכשר ככל שיהיה, יש את הניסיון שלו, את הגישה שבה הוא מחפש דברים ואת מה שמושך את תשומת הלב שלו, כך שעין מקצועית נוספת עשויה לראות או לשים לב לדברים נוספים או אחרים.

מהבחינה הזו ניתן לומר כי השילוב בין מה שמעניקה קופת החולים לבין מה שמעניק ביטוח הבריאות הפרטי, משרת אותך בצורה הטובה ביותר ומממש את המטרה העיקרית של כיסויי ההיריון שניתנים במסגרת הביטוח האמבולטורי – להעניק לך שקט נפשי רב ככל הניתן לקראת הלידה.

נקודה קטנה (וחשובה) לסיום:

אצל כל חברות הביטוח נכללים כיסויי ההיריון כ-'Built In' בתוך פרק הכיסויים האמבולטוריים של ביטוח הבריאות הפרטי, אך רק במנורה מבטחים יש הפרדה בפרמיה בין גברים לנשים. הודות להפרדה זו, גברים אינם צריכים לשלם "סתם" על כיסויי היריון שאינם רלוונטיים עבורם. מדובר, אגב, בחיסכון שיכול להגיע לעשרות שקלים בחודש, ולמאות שקלים בשנה. מדובר בחיסכון משמעותי, הן עבור היולדת (שחוסכת זמן וכסף על טיפולים יקרים) והן עבור הגבר (שלא נאלץ לשלם עבור בדיקות מיותרות עבורו).