דלג לתוכן הדף
קישור לדף הבית של מנורה

סיפור מבוטח - ביטוח תאונות אישיות

לרוב, הסיפורים הנפוצים ביותר בתחום תאונות אישיות הינם תרחישי תאונת דרכים. מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי בשנת 2014 נרשמו בישראל 11,772 תאונות דרכים. הנזקים במסגרת תאונות מעין אלו הינם חמורים יותר, לטווח ארוך יותר ולעיתים גם קטלניים. במקרים רבים מבוטחים מקבלים סכום כסף בתקופת זמן קצרה המאפשר להם שיקום וחזרה לשגרה באופן מהיר יותר מאשר ללא קבלת פיצויי ביטוח.

פוליסת הבריאות "תאונות Top " בחברת מנ ורה מבטחים כוללת כיסויים בגין: מוות, נכות, שברים, כוויות, פיצוי יומי בגין אשפוז בבית חולים, פיצוי בגין מצב סיעודי (חד פעמי) - והכל כתוצאה מאירוע תאונתי.

מקרה בלתי נשכח במחלקת תביעות בריאות היה מקרה בו בחור צעיר באמצע שנות ה-30 לחייו, רווק, נפגע במהלך תאונת דרכים קשה. המבוטח סבל מפגיעה מערכתית קשה ושברים בחוליות, כתף, חזה וצלעות. הפגיעה הקשה הותירה את המבוטח משותק בחצי פלג הגוף התחתון כתוצאה מהתאונה.

מיישבי תביעות הבריאות של מנורה מבטחים נכנסו לתמונה כ-3 חודשים לאחר התאונה.

מחלקת תביעות ליוותה את התהליך מתחילתו ועד סופו, כאשר נקבעו למבוטח 100% נכות צמיתה. הליך בירור החבות במקרים מסוג זה מעט מורכב יותר מאשר במקרים אחרים משום שהוא כולל בירור מלא של נסיבות התאונה. לבסוף, המבוטח קיבל ממנורה מבטחים פיצוי מלא בגין שברים, פיצוי בגין ימי אשפוז, פיצוי בגין מצב סיעודי וכן פיצוי מלא בגין הנכות. סך כל התביעה מוערך בכ-580,000 ₪. את הפיצוי בגין הנכות קיבל המבוטח בתקופה מאוד קצרה, חודש לאחר המצאת המסמכים המעידים על נכות.

במקרה הנ"ל ובמקרים נוספים, ניתן לראות כי חברת הביטוח היא חלק משמעותי ביכולתו של המבוטח לחזור לחיים עצמאיים לאחר התאונה. הכסף שקיבל המבוטח נועד להתאמתו של הבית לצרכיו החדשים וליצור את הנגישות המתאימה על מנת שיוכל לשוב ולתפקד ככל הניתן בעצמאיות.

במכתב התודה שהעביר למחלקת יישוב תביעות בריאות במנורה מבטחים כתב מילים שגרמו לסיפוק אדיר בקרב הצוות:

"היום לשמחתי אושר לי סופית סעיף הנכות הצמיתה כתוצאה מתאונה על סך של 400,706 ₪. יש לציין כי אישור התביעה הנ"ל לא ברורה מאליו. אני מודה לרחלי ראזון, אלה לוין על טיפול מסור ואכפתיות רבה, וכלל צוות תביעות בריאות מנורה מבטחים על עזרתם בתביעה, ועל שיתוף הפעולה. אין ספק שמדובר בעבודת קודש".

מנורה מבטחים מציעה מגוון תוכניות ביטוח בריאות באמצעות סוכני הביטוח העובדים עם החברה. אם הנכם מבוטחים שלנו, אנו ממליצים כי תפנו לסוכן הביטוח שלכם לקבלת פרטים נוספים ולרכישה. באפשרותכם לאתר סוכן באיתורן הסוכנים או לפנות אלינו ואנו נחזור א ליכם בהקדם.