דלג לתוכן הדף
דלג לתוכן הדף
|

צ'ק אפ דיגיטלי - עושים סדר בחסכונות ובביטוחים

לאורך מסלול החיים אנחנו צוברים כספים במכשירים פנסיוניים ואפיקי חיסכון אחרים, מתוך שאיפה שאלו יעמדו לרשותנו כשנזדקק להם ברגעי מפתח או עבור צרכים שונים במרוצת השנים.

קחו למשל את הפנסיה שלנו – מקור ההכנסה המרכזי של מרביתנו ליום שבו נגיע לגיל פרישה. מדי חודש, כמו שעון, אנו מפקידים אליה כספים שמצטברים בחיסכון שלנו, מושקעים בשוק ההון, עובדים עבורנו ובבוא העת חוזרים אלינו כקצבה שאמורה להספיק לנו על מנת לשמור על רמת חיים נאותה.

מפעם לפעם אנחנו גם נזכרים לעקוב אחר ביצועיה, בעיקר כאשר נשלח אלינו דו"ח תקופתי, ב-SMS או במייל, מהחברה המנהלת את הפנסיה שלנו או באמצעות כניסה לאזור האישי באתר האינטרנט שלה.

אבל מה קורה אם יש לנו מספר קרנות פנסיה מפוזרות - כאלו שפתחנו בגיל צעיר או עם כניסתנו לשוק העבודה ושכחנו או שכלל לא היינו מודעים לקיומן? ומה אם ברשותנו כמה קרנות השתלמות, קופות גמל או כל תוכנית חיסכון - וכל אחת מהן מנוהלת במקום אחר? ומה לגבי "כספים אבודים" שייתכן שנמצאים בבעלותנו מבלי שאנו מודעים לכך?

בכלל, האם ביכולתנו לדעת ברגע נתון מהו סכום הכסף המלא שצברנו באפיקי החיסכון שלנו?

התשובה היא כן!

חדש – הכירו את הצ'ק אפ הדיגיטלי של מנורה מבטחים!

 

  • מהו הצ'ק אפ הדיגיטלי? ממשק אינטרקטיבי, פשוט ומהיר מבית מנורה מבטחים, המאפשר לכם לגלות בקלות כמה כסף חסכתם בפנסיה ובמוצרי חיסכון נוספים, אילו ביטוחים יש לכם וכמה הם עולים.

 

  • נציג לכם תמונה מלאה של החסכונות שלכם. הצ'ק אפ הדיגיטלי יחשב וישקף עבורכם את סכום החיסכון שעומד לרשותכם (נכון לתאריך הפקת הדו"ח), יציג את פיזור החסכונות שלכם בין הגופים השונים ואת הכספים שצברתם בכל אחד מהמוצרים בנפרד.

 

  • נבדוק לכם את גובה הקצבה המשוערת – למשל, הקצבה החודשית הצפויה לכם בגיל פרישה, הקצבה הצפויה במקרה של נכות/אובדן כושר עבודה, לא עלינו, והן את הקצבאות המיועדות לשאירים שלכם במקרה של מוות, חס וחלילה. 

 עושים לכם סדר גם בביטוחים

 

בתקופה שבה יוקר המחייה הוא נושא מרכזי בסדר היום הציבורי בישראל, חשוב תמיד להיות עם האצבע על הדופק ולדעת כמה כסף יוצא לנו מהכיס, על מה ועל הדרך גם לוודא שהוא לא מבוזבז לחינם.

לצד עלויות דיור, מזון ואחרים, תשלומים עבור ביטוחים הם חלק בלתי נפרד מההוצאה השוטפת של כמעט כל אדם ומשפחה בישראל, ועלותם, בין אם שמנו לכך לב ובין אם לא, נעה בדרך כלל בין כמה מאות לאלפי שקלים מדי חודש.

אנחנו מבטחים את הרכב שלנו ואת עצמנו כנהגים, את הבית שמשמש לנו למגורים ואם הצלחנו לרכוש דירה – נחויב לרכוש ביטוח משכנתא כחלק מהתהליך. לחלקנו, בעיקר אלו שהקימו תא משפחתי, יש ביטוחי בריאות פרטיים שישמשו להם כמעטפת הגנה במקרה של קטסטרופות רפואיות או ביטוחי חיים שיעניקו ליקיריהם תשלום חודשי או חד פעמי במקרה של מוות מכל סיבה שהיא, לא עלינו.

לעיתים אנחנו משלמים מדי חודש יותר מפעם אחת עבור פוליסות שמעניקות לנו את אותו כיסוי ביטוחי. למשל, אדם שרכש ביטוח בריאות פרטי ובעת מעבר למקום עבודה חדש הצטרף לביטוח בריאות קבוצתי כחלק מזכויותיו אצל המעסיק.

הצ'ק אפ הדיגיטלי של מנורה מבטחים יסייע לכם להבין בצורה ברורה ונוחה אילו מוצרי ביטוח רשומים על שמכם ובאיזו חברה, מהו הסכום שאתם מוצאים מדי חודש על כל אחד מהם בנפרד ועל כולם יחדיו, ובכמה ההוצאה השנתית שלכם על רכישת ביטוחים מסתכמת. על הדרך תוכלו לאתר מצב של "כפל ביטוחי", לבחון מחדש את גובה הפרמיה שאתם משלמים לחברת הביטוח ואולי גם לחסוך לא מעט כסף.   מאתרים את כל הכספים בשלושה צעדים פשוטים

 

מהיום כבר לא צריך ללכת לאיבוד בין טבלאות אקסל מורכבות, לשבור את הראש בניסיון לפענח מושגים מסובכים או לפשפש בדוחות שאורכם כאורך הגלות. שלושה שלבים קצרים דרושים לצורך השלב ההתחלתי של איסוף המידע. לאחר ששלב זה יסתיים, אנחנו נפנה בשמכם למסלקה הפנסיונית ולאתר "הר הביטוח" של משרד האוצר, נרכז עבורכם את החסכונות הפנסיוניים והביטוחים שלכם – ולאחר שכל המידע יתקבל (עניין של יומיים-שלושה), נדאג להציג לכם את כל המידע אודות כספי החיסכון והביטוחים שלכם בצורה ידידותית, נגישה וברורה מאי פעם. 

 

אז איך מתחילים?

בשלב הראשון – נכנסים ללינק ומזינים מספר תעודת זהות וטלפון נייד. לאחר מכן אנו נשלח לכם סיסמה חד פעמית.

 

בשלב השני – לאחר הזנת הסיסמה נבקש מכם להקליד שם פרטי + שם משפחה, תאריך הנפקת תעודת זהות ומספר כרטיס אשראי (כמובן שלא נבצע שום שימוש בכרטיס האשראי, לא נשמור את פרטיו והוא נדרש לצורך אימות זהותכם בלבד, בהתאם לתקני אבטחה מחמירים ומקובלים בעולם).

 

בשלב השלישי – נבקש את אישורכם לפנות למסלקה הפנסיונית (לגבי המוצרים הפנסיוניים שלכם) ולאתר "הר הביטוח" (לגבי הביטוחים שלכם).זהו, עכשיו הגיע התור שלנו לעבוד בשבילכם...

*המידע שיוצג מתקבל מאתר המסלקה הפנסיוניות ומאתר הר הביטוח והועבר לאתרים אלו מחברות הביטוח והגופים המנהלים והינו באחריותם. החברה אינה אחראית לכל נזק שייגרם כתוצאה מאי נכונות ו/או חלקיות ו/או אי שלמות המידע שיתקבל כאמור.