דלג לתוכן הדף
קישור לדף הבית של מנורה

ביטוח משאיות: כל מה שרציתם לדעת לפני רכישה

לפני שאתם רוכשים ביטוח למשאית שלכם, הנה כמה דברים חשובים שיעזרו לכם לבחור את הפוליסה הנכונה והמתאימה ביותר

בענף הביטוח, משאיות נחשבות לכלי רכב מיוחד, לו יש ביטוח רכב ספציפי – ביטוח משאיות. משאיות הן לרוב גדולות, כבדות ומגושמות, ולא פשוט לתמרן איתן בכבישים. במשאיות משתמשים בעיקר לצרכי עבודה – הובלת מטענים, גרירת ציוד הנדסי ומכני, עבודות עפר ובנייה, הפצת סחורות בכל הארץ, ועוד.

נהגי המשאיות, הנמצאים על הכביש שעות רבות בכל יום ומבצעים נסיעות ארוכות, הם גם בעלי סיכון גדול יותר למעורבות בתאונות. לכך יש להוסיף את משקלן הכבד של המשאיות, הנסיעות התכופות והמרחקים הארוכים, שמעלים את הסיכון להתרחשות תקלות מכניות וליקויי תחזוקה. לכן, את פוליסת הביטוח יש להתאים למאפיינים הייחודיים של המשאית ולצרכי המשתמשים בה, כך שתספק הגנה מלאה וטובה. 

מהם סוגי הביטוח למשאיות? 

בדומה לביטוחי רכבים פרטיים ומסחריים, גם לגבי ביטוח משאיות קיימים 3 סוגי ביטוחים – ביטוח רכב חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד גימ"ל. פוליסת החובה מכסה נזקי גוף שנגרמים בעקבות שימוש במשאית. ללא ביטוח חובה, המשאית אינה רשאית לעלות על הכביש.

הביטוח המקיף נותן מענה רחב לנזקי רכוש שונים שיכולים להיגרם למשאית עצמה וכן לנזקים שתגרום לצדדים שלישיים. זאת, כתוצאה ממעורבות בתאונה, גניבה, התלקחות של המשאית, התהפכות במהלך הנסיעה, ועוד.

ביטוח צד גימ"ל למשאית מכסה את בעל הפוליסה מפני נזקים שגורמת המשאית לצד שלישי בלבד – כלי רכב אחר, רכוש פרטי או ציבורי ועוד. מדובר על מגוון נזקים שיכולים לקרות כתוצאה מאירוע תאונתי עקב השימוש במשאית. 

איזה סוגי כיסויים קיימים? 

ביטוח משאיות מקיף מעניק לבעל הפוליסה הגנה רחבה מפני התרחשותם של מגוון מקרים. כמו למשל, נזק שנגרם למשאית בתאונה, התפוצצות, נזקי מזג אוויר, פריצה ועוד. כדאי שתדעו - את הביטוח המקיף למשאית תוכלו להרחיב לפי צרכיכם האישיים, כך שיכלול גם כיסוי עבור רכב חלופי, למשל.

מה הם הפרמטרים שמשפיעים על עלות הביטוח?

התעריפים של ביטוח משאיות אינם אחידים אלא נקבעים לפי גורמים שונים, כמו למשל משקל המשאית, שוויה הכספי, לאילו מטרות וסוגי פעולות היא משמשת, שנת הייצור של המשאית ועוד. כמו כן, מתייחסים לזהות נהג המשאית – גילו, שנות הוותק שלו על הכביש, עבירות התנועה שביצע וכדומה. יש גם לקחת בחשבון את השווי הכספי הגבוה של המשאיות ואת האביזרים המורכבים עליה, כגון רדאר ומנוף, ככל שמוסכם מפורשות לבטח גם אותם. על כך יש להוסיף את היותן מועדות לגניבות, נתון המעלה את הסיכון שבו נושאת חברת הביטוח. כל אלה משתקפים בתעריפי הביטוח היקרים של משאיות לעומת כלי רכב פרטיים. 

ביטוח "משאית TOP" של מנורה מבטחים

ביטוח משאיות עד 3.5 טון של חברת מנורה מבטחים ביטוח בע"מ מספק לכם מעטפת הגנה רחבה מפני נזקים נפוצים שיכולים להסתכם בהוצאה כספית גבוהה מאוד. הפוליסה הבסיסית כוללת, בין השאר, את הסיכונים הבאים: התפוצצות, התלקחות, התנגשות מקרית, סיכון למכשיר עבודה, גניבת המשאית, נזק אגב ניסיון פריצה או שוד, שיטפון וסערה. בנוסף, אתם נהנים מגבול אחריות צד ג' גבוה, וכן מגוון הרחבות ללא תוספת תשלום, בהן שירותי דרך וגרירה, כיסוי שמשות, הוצאות משפטיות בהליך פלילי, בכפוף לקבוע בתנאי הפוליסה.