דלג לתוכן הדף
קישור לדף הבית של מנורה

לא פוסחים על סדר גם בחסכון הפנסיוני!

לא פוסחים על סדר גם בחסכון הפנסיוני! 

השנה הזמנו את עצמנו לעשות אתכם את הסדר ● איזה סדר? הסדר שישפיע על העתיד שלכם! ● הגיע הזמן לעשות בדוחות השנתיים של קופת הגמל/קרן ההשתלמות/קרן הפנסיה שלכם ● קבלו מאיתנו מספר טיפים חשובים איך קוראים דו"ח ובמה כדאי להתמקד ● שימו מים לקפה. אנחנו בדרך ●

1. בדקו האם הכיסוי הביטוחי מתאים לסטטוס ולצרכים

בדוח השנתי מופיעים הסכומים שתקבלו במקרה של אובדן כושר עבודה או חלילה מוות. חשוב וכדאי לוודא שבמידה ויהיה צורך במימושם, יינתן מענה העונה לשביעות רצונכם. בנוסף, בדקו שאינכם משלמים על ביטוח שאינכם צריכים. למשל, אם אתם רווקים, מומלץ לבטל את ביטוח קצבת שארים כי אין לכם צורך בתשלום לבני/ות זוג או ילדים.

זכרו: סכומי הביטוח מחושבים בהתאם לשכר המבוטח בקרן ולמסלול הביטוח שנבחר. במידה ושיניתם סטטוס (התחתנתם, הפכתם הורים, קודמתם בעבודה וכן הלאה), חשוב לעדכן אותנו כדי שנוודא שהמסלול הביטוחי בו אתם נמצאים הוא המתאים לכם ביותר.

מזמינים אתכם לדעת עוד על מסלולי ביטוח בקרן הפנסיה 

2. בדקו כי רמת הסיכון במסלול הביטוחי שלכם מתאימה לכם

בחירת מסלול ההשקעה משקף את מידת הסיכון או אי הסיכון שברצונכם לקחת. כל מסלול ההשקעה שתבחרו צריך להיות המתאים ביותר לצרכיכם, לאישיותכם, לסטטוס המשפחתי. המסלול שבחרתם בקופת הגמל או בקרן ההשתלמות מופיע בשם הקופה והוא מעיד על מדיניות ההשקעה.

חשוב לבחון את תמהיל ההשקעה בחסכון הפנסיוני אל מול תמהיל ההשקעה בניירות הערך ובחסכונות אחרים. לאור הטבות המס הייחודיות לחסכון הפנסיוני, רצוי לרכז בו חלק ניכר מהחשיפה המנייתית של תיק הנכסים הכולל.

מזמינים אתכם לדעת עוד על מסלולי השקעה בקרן הפנסיה 

3. בדקו את רצף ההפקדות 

כדאי לוודא שקיים רצף הפקדות בקופה, במהלך כל השנה.

התחלתם לעבודה השנה במקום עבודה חדש? מזל טוב! וודאו שהמעסיק החדש שלכם מפקיד לקרן הפנסיה הקודמת שלכם. אפשר לבדוק את הדו"ח אל מול תלושי השכר ממקום העבודה.

4. תשואות – כמה הרוויחה קרן הפנסיה שלכם השנה?

תשואות הקופות מפורטות בטבלה בחלק ד' של הדוח השנתי. (לוודא שהמבנה של הדוח לא השתנה, וזה עדיין חלק ד'). תחת סעיף "הוצאות ניהול השקעות". חשוב לדעת שהתשואה שמוצגת בדו"ח היא תשואת מסלול ההשקעה ולא התשואה האישית. התשואה האישית עשויה להיות שונה מתשואת הקרן בהתאם להפקדות אותן ביצעתם במהלך השנה. 

5. מהי "מדיניות השקעה הצפויה"?

בתחילת כל שנה קובעת ועדת ההשקעות של מנורה מבטחים את מדיניות ההשקעה הצפויה לאותה שנה בכל אחד מהמסלולים. בטבלה המפורטת לצד הדוח השנתי מוצגת מדיניות זו, המתארת כיצד יושקעו הכספים בשנה הקרובה, מהי החשיפה המקסימלית למניות, מה אחוז ההשקעה בניירות בחו"ל, מה אחוז ההשקעה הסולידי ועוד. מומלץ לבדוק האם מדיניות זו עדיין מתאימה לכם ובמידה שלא, כדאי להחליף את מסלול ההשקעה בו אתם נמצאים. 

6. בתכל'ס

תקופת האביב הינה תקופה של סדר, ניקיון והתחדשות. נצלו הזדמנות חגיגית זו והתחדשו בתוכנית המתאימה ביותר לעתיד הפנסיוני שלכם. המומחים שלנו עומדים לשירותכם, וישמחו לסייע לכם.