דלג לתוכן הדף
קישור לדף הבית של מנורה

מוסכי הסדר: כל מה שצריך לדעת

אם עברתם לאחרונה תאונה עם הרכב שלכם, ואתם שוקלים באיזה מוסך כדאי לתקן אותו – הנה כמה דברים שאתם צריכים לדעת על מוסכי הסדר

מה זה מוסך הסדר?

מוסך הסדר הוא מוסך מקצועי שעובד עם חברת הביטוח ומטפל ברכבי המבוטחים. למוסך הסדר יש הסכם עם חברת הביטוח, לפיו המבוטחים יכולים לתקן את כלי הרכב במוסך זה. השירות ניתן לרוב מבלי לגבות תשלום מבעל או בעלת הרכב, למעט סכום ההשתתפות העצמית כפי שקבוע בפוליסת הביטוח שלהם. כלומר, כשאתם מכניסים את הרכב לתיקון במוסך הסדר מטעם הביטוח, תידרשו לשלם רק השתתפות עצמית , בהתאם לפוליסת ביטוח רכב שברשותכם.

בכל יתר העלויות הכספיות נושאת חברת הביטוח ישירות מול המוסך עצמו. שתדעו, חברת הביטוח מעמידה לרשותכם היצע גדול של מוסכי הסדר בפריסה ארצית, כך שתוכלו לבחור לאיזה מוסך הסדר מסוים אתם מעדיפים לגשת, לרבות מוסכי יבואן בחלק מהמותגים.

מהם ההבדלים בין מוסך הסדר לבין מוסך רגיל?

מוסכי הסדר נתונים לפיקוח שוטף של חברות הביטוח, המעוניינות לשמור על סטנדרט גבוה של מקצועיות, אמינות ושירות ללקוחותיהם. כך שאתם – בעלי הרכבים, נהנים משירות ברמה גבוהה וללא פשרות.

במוסך הסדר אתם זכאים לרוב לקבל רכב חלופי מיד עם תחילת הטיפול, בכפוף לתנאי הפוליסה. מנגד, כל מוסך רגיל אליו תפנו באופן פרטי, לא מחויב לספק לכם רכב חלופי ותצטרכו לדאוג לכך בעצמכם.

במוסך הסדר, הכספים עבור תיקון הנזקים לרכב נגבים ישירות מחברת הביטוח ואתם משלמים רק את השתתפות העצמית, כפי שקבוע בפוליסת ביטוח רכב. במוסך רגיל, אתם אלה שמשלמים את כל העלויות ולאחר מכן מגישים לחברת הביטוח בקשה להחזר כספי. במוסך הסדר, ברוב הפוליסות ההשתתפות העצמית נמוכה יותר ממוסך רגיל ואתם תשלמו פחות.

איך תדעו באיזה מוסך לבחור? 

בכל מקרה בו נקלעתם לתאונה עם הרכב, חשוב שתזכרו – יש לכם אפשרות להחליט אם לפנות למוסך שאינו בהסדר או לגשת למוסך הסדר שכלול ברשימת המוסכים של חברת הביטוח. בשני המקרים המטרה היא לתקן את הרכב ולהשיב את מצב הרכב לקדמותו, עקב קרות מקרה הביטוח. אבל, קחו בחשבון שכשאתם פונים למוסך הסדר מטעם הביטוח, אתם חוסכים לעצמכם זמן, מאמצים וכסף.

כמו כן, אתם נהנים מנוחות מרבית, ודאות ושקט נפשי, שכן התהליך כולו נעשה בצורה יעילה, ברורה וקצרה. בנוסף, מאחר שחברות הביטוח עובדות באופן קבוע וממושך עם מוסכי ההסדר, אתם זוכים לשירות מצוין, הטבות ותנאים משופרים.

לעומת זאת, תיקון הרכב במוסך שאינו בהסדר עלול להיות תהליך ארוך, מסורבל ויקר. סכום ההשתתפות העצמית הוא בדרך כלל גבוה יותר וההחזר הכספי מחברת הביטוח לא ניתן לכם באופן מיידי. בנוסף, חברת הביטוח צריכה לאשר תחילה את הצעת המחיר עבור תיקון הרכב ובסיום התהליך אתם צריכים להגיש את כל הקבלות מהמוסך. בנוסף, במידה שיחולו שינויים במחיר התיקון תוך כדי העבודה על הרכב, חברת הביטוח לא בהכרח תשלם לכם את סכום התיקון המלא. 

איך מאתרים מוסך הסדר?

לכל חברת ביטוח יש רשימה מפורטת של המוסכים שכלולים בהסדר ואתם יכולים לפנות אליה ולקבל את רשימת מוסכי ההסדר. במנורה מבטחים ביטוח בע"מ, אתם יכולים לבחור מתוך מעל 200 מוסכי הסדר מורשים, הנמצאים בכל הארץ.

את מוסך ההסדר המועדף עליכם, תוכלו למצוא בקלות ובמהירות, דרך איתורן מוסכי הסדר . כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטים כמו שם היצרן והאזור הרצוי בארץ, ולבחור מתוך רשימת התוצאות שקיבלתם. לחלופין, תוכלו לעיין ברשימת המוסכים המלאה הנמצאת באתר ולבחור מתוכה מוסך כלשהו. מעבר לכך, נציגי השירות של החברה ישמחו לסייע לכם בחיוג ל-2000*.